Достапни линкови

Бомби на нафтоводот во јужен Ирак


Ирачката полиција соопшти дека во експлозии на неколку бомби бил оштетен нафтоводот во јужниот дел на земјата. До ова дојде откако шефот на ирачката таканречена нафтена полиција изјави дека неговите сили ги интензивирале патролите со цел заштита на инсталациите од можни напади на Ал Каеда по повлекувањето на американските трупи од Ирак пред 31 овој месец.
XS
SM
MD
LG