Достапни линкови

Времето денеска сончево со утринска магла


Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со магла по одделни котлини. Утринската температура се движи од минус четири до три, а дневната ќе биде од осум до 15 степени.
Во Скопје и околината слично време, со утринска температура до еден и дневна до 10 степени.
XS
SM
MD
LG