Достапни линкови

Бомбашки напад во Белгија, најмалку еден загинат


Архивска фотографија: Пожар во Лиеж.
Најмалку едeн човек загина, а повеќе од 10 се повредени, кога еден човек фрлил најмалку четири рачни бомби на автобуска станица во центарот на Лиеж во источна Белгија. Според првичните информации, напаѓачот загинал во нападот. Засега нема информации за мотивите.
XS
SM
MD
LG