Достапни линкови

Разрешен менаџерот на Комерсант поради анти-Путин слогани


Алишер Усманов
Сопственикот на Комерсант Алишер Усманов го разреши менаџерот на компанијата на овој водечки руски весник Андреј Галиев поради објава на материјали и слики навредливи за премиерот Владимир Путин. Усманов ги нарекол сликите ситно хулиганство. Весникот објави слики од опозицијата со навреди и слогани против Путин. Опозицијата во Русија тврди дека изборите не биле фер и демократски.
XS
SM
MD
LG