Достапни линкови

САД контра - терористистички се фокусираат врз Африка


Aмериканскиот секретар за одбрана Леон Панета изјави дека САД своите контра терористички операции сега ги фокусираат врз групите поврзани со Ал Каеда во Јемен, Сомалија и Северна Африка.
Панета ова го изјави за време на неговата посета на рогот на Африка во Џибути каде е сместена американска база.
XS
SM
MD
LG