Достапни линкови

Злоупотреби во исламско училиште во Пакистан


Затворени пакистански ученици во Карачи
Полицијата во јужен Пакистан открила 68 насила држени студенти во подрум во исламско училиште. Во предградието на Карачи биле откриени лица на возраст од 4 до 54 години.
Полицијата соопшти дека родителите ги запишувале децата во училиштето за да се реформираат.
Имено дел од нив биле зависници од дрога, а некои биле ментално болни. Некои од студентите навеле дека биле малтретирани. Еден клерик бил уапсен а четворица побегнале.
XS
SM
MD
LG