Достапни линкови

Временска прогноза- облачно и врнежливо


Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд. Во попладневните часови врнежите се очекува речиси насекаде да престанат и постепено влажноста да се намалува.Утринската температура се движи од два до пет, а дневната од седум до 14 степени. Во Скопје дневната температура ќе достигне до осум степени.
XS
SM
MD
LG