Достапни линкови

Избегаа припадници на Ал Каеда од затвор во Јемен


Најмалку 16 затвореници, меѓу кои и припадници на Ал Каеда, денеска избегале од затворот во јеменскиот град Аден, соопштија официјални претставници на Јемен. Големо бегство на затвореници милитанти во Јемен се случи и во јуни, но од затвор во друг град.
XS
SM
MD
LG