Достапни линкови

Нови немири во Сирија


Нови судири меѓу сириски војници и демонстранти се случуваат во Бусра ал харир, град во близина на границата со Јордан. Се верува дека станува збор за еден од најголемите судири во деветмесечното востание во земјата. Новинската агенција „Ројтерс“ јави дека во населеното место одекнале експлозии и истрели од огнено оружје. За сега нема информации за жртви.
XS
SM
MD
LG