Достапни линкови

Мануел Нориега се врати во Панама


Поранешниот панамски дитатор Мануел Нориега се врати во Панама за прв пат по 22 години. Тој ќе отслужи три затворски казни во времетраење од 20 години за убиствата на негови политички опоненти во осумдесетите години. Нориега се враќа во зeмјата откако отслужи затворска казна во Соединетите американски држави под обвиненија за трговија со дрога и по истекување на затворската казна во Фрација за перење пари.
XS
SM
MD
LG