Достапни линкови

Кинески морнар уби јужнокорејски војник


илустрација
Кинески морнар избоде до смрт јушнокорејски војник, припадник на крајбрежната патрола, за време на интервенција на јужнокорејските власти за отстранување на кинескиот брод од јужнокорејски води. Властите тврдат дека двајца војници биле нападнати во операцијата. Кинески бродови неретко навлегуваат на јужнокорејска поморска територија.
XS
SM
MD
LG