Достапни линкови

Времето денеска облачно


Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд и со утринска магла по котлините. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температура ќе се движи од 6 до 14 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 7степени.
XS
SM
MD
LG