Достапни линкови

Ирак не гарантира имунитет за НАТО по завршувањето на годинава


Американските војници ја подготвуваат опремата за заминување од Ирак.
Ирачкиот советник за национална безбедност Фалах ал-Фајад изјави дека НАТО нема да ја продолжи мисијата за обука во земјата по завршувањето на годинава зашто Багдад нема да им даде на странските војници имунитет од гонење. Ирачкиот премиер Нури ал-Малиќи денеска отпатува во посета на Вашингтон, каде што е предвидено да се сретне со американскиот претседател Барак Обама.
XS
SM
MD
LG