Достапни линкови

Ирачкиот премиер во посета на Вашингтон


Ирачкиот премиер Нури ал-Малиќи.
Ирачкиот премиер Нури ал-Малиќи отпатува во посета на Вашингтон додека привршува повлекувањето на американската војска од неговата земја. Предвидено е, за време на дводневната посета, Малиќи да се сретне со американскиот претседател Барак Обама. Американската армија треба целосно да се повлече од Ирак до крајот на годинава, по инвазијата во 2003 година.
XS
SM
MD
LG