Достапни линкови

Временска прогноза - Облачно со повремен дожд


Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд и со утринска магла по котлините. Утринската температура се движи меѓу минус четири и два степени, а дневната меѓу шест и 14.
Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со утринска магла, а во попладневните часови ќе има слаби врнежи од дожд. Температурата ќе достигне до осум степени.
XS
SM
MD
LG