Достапни линкови

Новата влада на Јемен положи заклетва


Али Абдула Салех
Новата јеменска влада на национално единство, предводена од опозицијата, денеска положи заклетва во присуство на потпретседателот Абдрабух Менсур Хади. Новиот 34 член кабинет ќе раководи во земјата во наредните три месеци по што претседателот Али Абдула Салех треба и официјално да се повлече од власта што ја имаше во последниве 33 години.
XS
SM
MD
LG