Достапни линкови

Тројца повредени во оружен инцидент во Скопје


Три лица биле повредени во инцидент што синоќа се случил во автобус на ЈСП ,,Скопје,, што сообраќа до село Количани. Според првичните полициски информации, патници во автобусот почнале расправија, по што еден од нив извадил пиштол и пукал во спротивставената група, а некои од учесниците во расправијата користеле и ножеви. Притоа, според полицијата, настрадало 15 годишно девојче кое било погодено со куршум. Другите две лица биле повредени со нож. Полиција е во потрага по насилниците.
XS
SM
MD
LG