Достапни линкови

Над 70 загинати во пожар во болница во Индија


Официјално е потврдено дека над 70 луѓе настрадале во пожарот што избувнал во една болница во индискиот град Калкута.
Повеќето од жртвите биле пациенти во болницата.
Пожарот во петкатната приватна болница избувнал во подрумот но се уште не се знаат причините.
Поголемиот дел од персоналот на болницата според официјални извори, побегнале од болницата кога почнал пожарот.
XS
SM
MD
LG