Достапни линкови

Бан Ки Мун во ненадејна посета на Сомалија


Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун денеска допатува во ненадејна посета на главниот град на Сомалија, Могадишо. Тој изјави дека ги повикал сомалијските исламистички бунтовници да го запрат насилството и да им се приклучат на напорите за мир во земјата.
XS
SM
MD
LG