Достапни линкови

40 загинати во пожар во болница во Калкута


Калкута 09.12.11
Над 40 луѓе настрадале во пожарот што избувнал во една болница во индискиот град Калкута. Повеќето од жртвите биле пациенти во болницата. Сеуште не се познати причините за пожарот во петкатната приватна болница.
XS
SM
MD
LG