Достапни линкови

САД ги разгледува сите опции против Иран


Американскиот претседтаел Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама изјави дека САД ги разгледуваат сите опции во однос на Иран и ќе работат со сите нивни сојузници, меѓу кои и Израел, да го спречат Иран да произведе нуклеарно оружје.
Обама не кажа кои опции неговата администрација ги зема во предвид, но додаде дека заинтересираноста на Иран за нуклеарното оружје е спротивна на националните интереси на САД и неговите сојузници.
XS
SM
MD
LG