Достапни линкови

Путин-САД ги охрабруваат протестите против парламентарните избори


Рускиот премиер Владимир Путин
Рускиот премиер Владимир Путин ги обвини САД за охрабрување на протестите против парламентарните избори во неговата земја. Според Путин, американската државна секретарка Хилари Клинтон и дала поддршка на опозицијата за протестите на 4 декември.
Во Брисел, Клинтон претходно ја спомена нејзината загриженост за спроведувањето на изборите. Илјадници луѓе беа уапсени на протестите.
XS
SM
MD
LG