Достапни линкови

Путин: САД ги охрабруваат протестите во Русија


Рускиот премиер Владимир Путин
Рускиот премиер Владимир Путин ги обвини Соединетите држави дека ги охрабруваат протестите во врска со парламентарните избори во Русија. Во првото обраќање за демонстрациите против изборните фалсификати, Путин изјави дека американскиот државен секретар Хилари Клинтон, како што рече, и дала сигнал на опозицијата. Тој додаде дека мнозинството руси не сакаат во Русија да видат хаос како во Украина и Киргизстан.
XS
SM
MD
LG