Достапни линкови

Критики до Иран за блокирање на интернет


Соединетите држави уптаија критики до Иран затоа што го блокира притстапот на интернет страницата на новата американска виртуелна амбасада за иранците. Белата куќа оценува дека тоа покажува оти иранскиот режим не им верува на своите граѓани. Во меѓувреме официјален Техеран оцени дека американската виртуелна амбасада нема да успее во Иран. Виртуелната амбасада, како што соопшти Вашингтон, е со цел да им понуди на иранците информации за патувања во Соединетите држави и други актуелности.
XS
SM
MD
LG