Достапни линкови

Руската полиција трет ден апси демонстранти


Руската полиција и синоќа приведе дел од луѓето кои излегоа на протести во двата најголеми руски градa Москва и Санкт Петерсбург против владеачката партија и како што обвинуваат демонстрантите против фалсификуваниот резултат од изборите.
Бројот на демонстрантите кои веќе трета ноќ се на улиците се намалува во однос на неколкуте илјади луѓе кои излегоа на протест во понеделникот.
На социјалните мрежи околу 25 илјади луѓе го најавија своето учество во големиот протест кој треба да се одржи в сабота.
XS
SM
MD
LG