Достапни линкови

Временска прогноза - променливо облачно


Денеска не очекува променливо облачно и ветровито време. На планините ќе има услови за провејување на слаб снег. Утринската температура ќе се движи од минус шест до нула, а дневната од три до девет степени.
Во Скопје и околината утринската температура ќе се спушти до минус три, а дневната ќе се искачи до седум степени.
XS
SM
MD
LG