Достапни линкови

САД задоволни од прогресот на ЕУ лидерите


Американскиот министер за финансии Тимоти Гартнер денеска изјави дека е охрабрен од прогресот на европските држави за спас на еврото.
Гартнер беше во посета на Германија а денеска е во Франција на разговори за плановите за излез од кризата кои ќе бидат на дневен ред на самитот на Европската Унија во петок во Брисел.
XS
SM
MD
LG