Достапни линкови

Во Русија продолжуваат опозиционите демонстрации


Опозиционите групи во Русија денеска соопштија дека имаат намера да продолжат со протестите против резултатите од четвртите парламентарни избори. Вчера во Москва беа притворени 560 а во Санкт Петерсбург 250 демонстранти.
Тие преку социјалните мрежи повикуваат на протести секоја вечер во 19 часот против „ „измамниците и крадците“ како што ја нарекуваат партијата Обединета Русија на премиерот Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG