Достапни линкови

Клинтон - не ги гонете хомосексуалците


Aмериканскиот државен секретар Хилари Клинтон ги повика владите во светот да престанат да го гонат хомосексуалците.
САД, според Клинтон, ги зголемува напорите во анти геј дискриминацијата.

„Тие се родени во овој свет и му припаѓаат на секое општество“,

изјави Клинтон во говорот по повод Меѓународниот ден на човековите права вчера во Женева.
XS
SM
MD
LG