Достапни линкови

Министерски состанок на НАТО


Денеска во Брисел почнува дводневен состанок на министрите за надворешни работи на земјите членки на НАТО. На собирот ќе се разговара за ситуацијата на Косово и соработката со државите од Западен Балкан, а ќе стане збор и за ситуацијата во Авганистан.
XS
SM
MD
LG