Достапни линкови

Извештај за соработката на земјите од регионот со Хаг


Серж Брамерц
Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц денеска пред Советот за безбедност на ОН во Њујорк ќе го презентира извештајот за соработката на земјите од поранешна Југославија со тој суд.
Брамерц пред поднесувањето на овој извештај престојуваше во БиХ и во Србија, каде што разговараше за раководствата на двете земји за нивната соработка со трибуналот.
XS
SM
MD
LG