Достапни линкови

Лига на шампиони: познати осминафиналистите од 4 групи


Во синоќешните натпревари од четири групи во Лигата на шампиони на УЕФА, постигнати се следниве резултати:
Челзи- Валенсија 3:0
Генк- Баер Леверкузен 1:1
Борусија Дортмунд- Марсеј 2:3
Олимпијакос- Арсенал 3:1
Апоел- Шахтјор 0:2
Порто- Зенит 0:0
Барселона- БАТЕ Борисов 4:0
Викторија Плзен- Милан 2:2
Во осминафиналето се пласираа екипите на Челзи, Баер Леверкузен, Арсенал, Марсеј, Апоел, Зенит, Барселона и Милан.
Вечер се играат натпреварите во преостанатите четири групи.
XS
SM
MD
LG