Достапни линкови

Руската морнарица се упати кон Сирија


Авион од типот Миг-29 полетува од рускиот носач на авиони Адмирал Кузњецов.
Ескадрон на руската морнарица, вклучително и големиот носач на авиони Адмирал Кузњецов, од Медитеранот се упатиле кон руската база Тартус во Сирија, изјавиле неименувани безбедносни функционери за руските новински агенции. Според нив, посетата на Сирија била планирана долго време и нема врска со кризата во Сирија. Официјална Москва се противи на инсистирањето на Западот за меѓународни санкции против Сирија, поради крвавото задушување на антивладините протести.
XS
SM
MD
LG