Достапни линкови

Клинтон: Изборите во Русија не беа фер


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон, која е на министерскиот состанок на ОБСЕ во Виљнус, изјави дека парламентарните избори во Русија не беа фер. Руските гласачи заслужуваат целосна истрага за изборните манипулации и фалсификати, изјави Клинтон. На состанокот учествува и рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, но не е планирана средба Клинтон – Лавров.
XS
SM
MD
LG