Достапни линкови

Временска прогноза-облачно со дожд


Илустрација
Времето денеска ќе биде облачно со повремен дожд особено во западните и источните делови. Минималната температура ќе се движи меѓу три и девет степени, а дневната од седум до 14 степени.
Во Скопје ќе биде облачно со повремен локален дожд. Минималната температура ќе се спушти до пет степени, а дневната ќе достигне до девет степени.
XS
SM
MD
LG