Достапни линкови

Србите од северно Косово почнаа да ги отстрануваат блокадите


Архивска фотографија.
Србите од северот на Косово почнаа со отстранување на барикадите кои доведоа до судири со војниците на НАТО. Локалниот српски лидер Славиша Ристиќ изјави дека отстранувањето на блокадите е дел од договорот со КФОР и ќе овозможи слободно движење по патот што води кон спорните гранични премини со Србија.
XS
SM
MD
LG