Достапни линкови

Средба Саркози-Меркел во Париз


Францускиот претседател Николас Саркози и германската канцеларка Ангела Меркел во Париз.
Францускиот претседател Николас Саркози се сретна со германската канцеларка Ангела Меркел во Париз во пресрет на Советот на ЕУ што треба да се одржи неделава. На состанокот на Советот на министри на 9 декември се очекува да биде претставен голем план за решавање на должничката криза во еврозоната. Се очекува дека планот ќе предвиди поцврста интеграција на 17-те земји што го користат еврото, особено по прашања за буџетот.
XS
SM
MD
LG