Достапни линкови

Петмина цивили загинаа во бомбашки напад во Авганистан


Архивска фотографија: Повредени во бомбашки напад во Авганистан.
Петмина цивили загинале во експлозија на бомба во јужен Авганистан, соопштуваат властите. Загинале една жена и четири деца, а шестмина патници се повредени кога експлодирала бомба покрај патот и го погодила минибусот во кој се возеле. Засега никој не ја презел одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG