Достапни линкови

Меѓународна Конференција за иднината на Авганистан


Во Бон денеска се одржува министерска конференција за иднината на Авганистан, по повлекувањето на силите на НАТО,планирано за 2014 година.Се очекува да учествуваат претставници од 100 земји, меѓу кои и државниот секретар на САД Хилари Клинтон,авганистанскиот претседател Хамид Карзаи и иранскиот министер за надворешни работи Али Акбар Салехи.
XS
SM
MD
LG