Достапни линкови

Времето денеска ќе биде облачно


Времето ќе биде променливо облачно со локален дожд особено во западните делови и појава на утринска магла во одделени котлини. Наместа ќе дува и слаб доумерен ветер претежно од јужен правец.Утринската температура ќе се движи од минус четири до три степени, а дневната од седум до 14 степени.Во Скопје и околината ќе биде променливо облачно со појава на утринска магла, а попладне можни се слаби врнежи дожд. Утринската температура ќе биде минус два, а дневната девет степени.
XS
SM
MD
LG