Достапни линкови

Иран соборил американско беспилотно летало?


Илустрација.
Иранските медиуми објавија дека Иран соборил американско извидувачко беспилотно летало на истокот на земјата. Новинската агенција Фарс објави дека иранската армија го заробила летало од типот RQ-170. Други медиуми објавија дека леталото било само малку оштетено. Тие, сепак не објавија кога и каде точно паднало леталото.
XS
SM
MD
LG