Достапни линкови

Временска прогноза - сончево и тивко


Есен во Скопје.
Времето ќе биде сончево и тивко. Претпладне ќе биде магливо по котлините и речните долини. Утринската температура се движи од минус 8 до 0, а дневната од шест до 15 степени. Во Скопје и околината слично време со температура од шест до 14 степени.
XS
SM
MD
LG