Достапни линкови

Тадиќ - косовските срби да го прифатат договорот за премините


Претседателот на Србија Борис Тадиќ ги повика вечерва во Берлин косовските срби утре да го прифатат договорот за управување со административните премини што го постигнаа преговарачките тимови на Белград и Приштина.
Тадиќ додаде дека тоа го бара не само од граѓаните туку, пред се, од лидерите на косовските срби.
XS
SM
MD
LG