Достапни линкови

ЕУ-Внимателно да се применува договорот за управување со премините


Посредникот на Европската Унија во дијалогот меѓу Белград и Приштина Роберт Купер изјави денеска во Брисел дека постигнатиот договор за интегрирано управување со премините навлегува во многу чувствителни прашања и дека е непоходно да се применува многу внимателно .Шефот на белградскиот преговарачки тим Борислав Стефановиќ потврди денеска дека во дијалогот со Приштина е постигнат договор за интегрирана контрола на граничните премини на Косово.
XS
SM
MD
LG