Достапни линкови

Во експлозија загинаа тројца припадници на НАТО во Авганистан


Тројца припадници на НАТО загинаа во експлозија на бомба поставена покрај патот во источен Авганистан. Засега не се наведува локацијата на експлозијата.Оваа година 519 припадници на НАТО се убиени во Авганистан меѓу кои 389 американци.
XS
SM
MD
LG