Достапни линкови

Во Хрватска се очекува да победи Кукурику коалицијата


Во Хрватска утре ќе се одржат парламентарни избори, а сите анкети покажуваат дека коалицијата на левиот центар,Кукурику коалицијата, по осум години ќе ја преземе власта од Хрватската демократска заедница. Гласачките места во иселеништвата се отворени од изутрината, во дипломатско конзуларните претставништва. Гласањето трае два дена.
XS
SM
MD
LG