Достапни линкови

Египетското Муслиманското братство повика да се прифати вољата на народот


Штабот на Муслиманското Братство во Каиро
Египетското муслиманско братство ги повика противничките партии да ја прифатат вољата на народот по првата рунда избори која покажува дека нивната партија е на пат да добие нмнозинство во парламентот.
Ривалите ја обвинија партијата на Братството „Слобода и Правда“ за поткупување на гласачите со храна и лекови и за лобирање надвор од гласачките места.
XS
SM
MD
LG