Достапни линкови

Сирија - судири меѓу армијата и анти владините сили


Анти владини протести во Ал Бадаи, 28 Ноември
Сириската група Опсерварторија за човекови права јави дека во судир меѓу армиските дезертери и војниците во северозападниот дел на земјата загинале најмалку 15 лица од кои седум војници и полицајци, пет припадници на анти-владината армија и тројца цивили.
ОН соопштија дека над 4.000 луѓе се убиени во анти-владините протести во Сирија од средината на март.
XS
SM
MD
LG