Достапни линкови

Во Словенија се очекува победа на партијата на Јанша


Јанез Јанша
Во Словенија утре ќе бидат одржани предвремени парламентарни избори.
Според последните анкети, најмногу шанси за победа има Словенечката Демократска Партија на Јанез Јанша.
На второ место би била „ Позитивна Словенија’ на Зоран Јанковиќ и трети се Социјалните Демократи на Борут Пахор.
XS
SM
MD
LG