Достапни линкови

Ќе остане ли во номинацијата единствениот црн кандидат на Републиканците


Републиканскиот Претседателски кандидат Херман Каин изјави дека денеска ќе соопшти дали ќе остане во кампањата по обвинувањата за 13 годишна вонбрачна врска.
Каин е единствениот црн кандидат од страна на Републиканците кои се во партиска номинација за кандидат кој ќе му се противстави на Барак Обама на претседателските избори следната година.
XS
SM
MD
LG